"Кубок Червонограда"
"Кубок Червонограда"

 

Інформація організатора турніру Ігора Лешищака

Задум проводити міжнародні турніри в шахтарському місті Червоноград виник вже давно, але втілити його вдалось лише восени 2005 року. Хоча це і рахувався першим міжнародним турніром, але насправді був не дебютним турнір такого рангу. На початку цього тисячоліття на базі ОЛК "Ровесник" пройшов гросмейстерський турнір, де останню норму МГ виконав львів'янин Олександр Сулипа. Та цей турнір мало хто пам'ятає з місцевих шахістів.

   Отже, завдяки головному спонсору Львів "ДП вугілля" в 2005р. мені вдалось зібрати склад учасників майстрівського турніру при 16 учасниках. В майбутньому саме така кількість учасників стала традиційною. В дебютному турнірі перемогу святкував гість з Румунії Августін Мадан, який набрав 11,5 очок, не зазнавши при цьому жодної поразки. Свої майстрівські норми також виконали наші Ігор Нестер, юні Мартин Кравців та Катерина Мацейко.

   В 2006р. чемпіоном став Данило Шкуран (Івано-Франківськ) з тим же результатом 11,5 очок, а норми ММ виконали білоруси Микола Алявдін та Кирило Ступак а також наш майбутній грос Славік Жеребух.

   В 2007р. турнір пройшов без норми міжнародного майстра, але це не завадило зібрати сильний склад, де перемогу розділили майбутній чемпіон України Володимир Якімов (Черкаси) та тренер з Миколаєва Андрій Рахмангулов (доречі Андрій Зіракович в ці дні святкував своє 50-річчя, з чим я його сердечно вітаю!) - обоє набрали ті ж 11,5 очок.

   В 2008р. я вперше спробував провести відразу три колових турніри. В майстрівському турнірі "А" перемогу святкував волинянин Олександр Мельниченко з традиційним уже для перемоги результатом 11,5 очок. На майстрівські норми тоді претендували майстри ФІДЕ Володимир Хаміцевіч (Молдова) і Андрій Горовец (Білорусь), але несподівані втрати очок на фініші не дозволили їм виконати омріяну норму. В майстрівському турнірі "В" впевнену перемогу здобув харків'янин Юрій Полуектов, який показав кращий результат за всю історію - 12 очок, а призерами стали майстер ФІДЕ з Росії Дмитро Пєтухов та міжнародний майстер Євген Однороженко (Харків). В рейтинговому турнірі "С" беззаперечним чемпіоном став волинянин Олександр Степанюк з блискучим результатом 14 очок! А призерами стали Володимир Дурнєв (Львів) та Микола Гапчин (Червоноград).

   І нарешті в 2009р. пройшли також відразу три турніри. В майстрівському турнірі "А" впевнену перемогу заздалегідь собі забезпечив Віталій Бернадський (Чернівці) - 10 очок з 12 можливих, для якого це була остання норма ММ, після чого він оформив звання майстра. Також бал ММ виконав Володимир Якімов. В майстрівському турнірі "В" перемогу святкували Данило Шкуран (уже вдруге!) та на радість місцевих уболівальників Петро Кацан, який виконав перший бал ММ - обоє набрали по 9,5 очок з 14 можливих. А в рейтинговому турнірі "С" перемогу святкував Олег Поліщук (Хмельницька обл.) - 8,5 очок з 11 можливих, який всього на півочка випередив Володимира Мелешко (Городок), а "бронзу" розпиляли місцеві червоноградці Дмитро Котовський та Віктор Алексеєв, яким підкорилась кандидатська норма.

Всі партії попередніх турнірів (багато з яких не потрапили в бази) можна закачати тут.

Дивіться таблиці та світлини з турніру 2008р.

результати "VI Cup of Chervonograd open"

результати "VII международный фестиваль "Кубок Червонограда-2011"

Про Червоноград у Вікіпедії.